Welur bawełniany

welur bawełnianyO welurze bawełnianym można pisać opasłe książki. Przez wiele lat uchodził on za materiał ekskluzywny, zarezerwowany dla wyższych sfer. Z czasem zaczęto od tej tkaniny odchodzić, gdyż uznawano ją za zbyt ciężką i kojarzącą się z przeszłością. Kilka lat temu, moda na welur bawełniany zaczęła powracać. Dlaczego? Ponieważ jest to jedna z najbardziej uniwersalnych i wytrzymałych tkanin, pięknie prezentująca się we wnętrzach. Warto zapoznać się z welur bawełniany i docenić jego właściwości i szerokie zastosowanie.

Materiał ten przybył z Europy w XII wieku, ale popularność zyskał dopiero w XIV i XV kiedy to zaczęto wykorzystywać go na monarszych dworach. Z welur bawełniany szyto szaty królewskie oraz te przeznaczone dla zamożniejszej szlachty. Po dziś dzień zatem welur często kojarzy się z przepychem, ale też elegancją i wytwornością. Welur coraz częściej wkrada się do domów i zachwyca swoją miękkością i jedwabistością.

Jakie cechy posiada welur bawełniany?

welur bawełnianyWelur bawełniany jest niezwykle miękki i puszysty. Choć wydawać by się mogło, że to materiał mało trwały – nic bardziej mylnego! To bardzo mocna i wytrzymała tkanina, która jest odporna na rozrywanie i rozciąganie. Z tego powodu jest nie tylko idealnym materiałem na ubrania, ale także na obicia posłań dla psa czy kota. Dodatkową zaletą jest to, że welury dość łatwo się czyści, utrzymanie ich więc w nienagannej kondycji jest proste i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Welur bawełniany to specyficzny rodzaj materiału. Jest miękki, przyjemny w dotyku i aksamitny. Doskonale nadaje się do domów, w których znajdują się małe dzieci oraz zwierzęta, gdyż są łatwe w czyszczeniu. Z pewnością użytkownicy będą z nich zadowoleni.

Welur bawełniany jest przyjemny w dotyku i funkcjonalny. Ma wiele zastosowań dlatego też warto zastanowić się nad wykorzystaniem tego materiału w produkcji ubrań i akcesoriów. Do czego możemy wykorzystać welur bawełniany:

  • ubrania codzienne,
  • dresy,
  • obicia mebli,
  • sukienki,
  • ubrania dla dzieci.

Welur bawełniany powstaje z krótkiego, zazwyczaj jedwabnego włosia. Z tego też powodu, główną różnicą pomiędzy welur bawełniany, a aksamitem jest właśnie długość okrywy włosiowej. Dzięki charakterystyce zastosowanego włosia, welur jest o wiele cieńszy niż aksamit. Jednocześnie charakteryzuje się o większą elastycznością i mniej błyszczącą powierzchnią. Jednakże aksamit i welur bawełniany są na tyle podobne, że mało kto pamięta o tym, że oba materiał należą do kategorii materiałów pluszowych.

Welur bawełniany jest bardzo cienki. Mianem weluru możemy określić także skórę przypominającą fakturą zamsz. Tkanina jaką jest welur bawełniany często bywa określana mianem welwetu. Prezentuje się niezwykle szlachetnie nadając wnętrzom szyku i elegancji. Dodają kilka akcentów zrobionych z welur bawełniany przekonasz się jak bardzo Twoja sypialnia zyska na atrakcyjności. Ten materiał pokochają zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie bój się go!

Zachęcamy do wykorzystania funkcjonalnego materiału jakim jest welur bawełniany. Warto wypróbować jego właściwości!

Zapraszamy do zapoznania się z produktami w naszym sklepie!