Singiel bawełniany

singiel bawełnianySingiel bawełniany zrobiony jest z bawełny, czyli podstawowego włókna używanego do produkcji odzieży. Ma pochodzenie roślinne i pozyskuje się ją z nasion bawełny. Ich przekwitnięcie sprawia, że powstaje torebka, która w trakcie dojrzewania pęka i wypuszcza na zewnątrz watę. Sama roślina wymaga wysokiej temperatury oraz dużego nasłonecznienia. Bawełna składa się włókien, a ich długość sięga nawet do 6 cm (w przypadku bawełny egipskiej). Im dłuższe włókna, tym koszty przetwarzania są niższe. Bawełnę czyścimy i selekcjonujemy. Dłuższe włókna trafią do czesania, które jest niezbędne by móc rozpocząć proces przędzenia. Proces ten sprawia, że singiel bawełniany jest miękki i sprężysty. Włókna tworzą gładką taśmę z której tworzy się niedoprzęd. Następnie się go skręca i łączy nitki.

Dlaczego warto korzystać z singiel bawełniany?

singiel bawełnianyWygoda i komfort to w dzisiejszych czasach bardzo ważne elementy stroju. Właśnie taki komfort zapewnia nam singiel bawełniany. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących połączyć styl casualowy ze sportowym. Nasza tkanina jest miękka, przewiewna i wysokogatunkowa. Najczęściej singiel bawełniany posiada w sobie dodatek elastanu, który daje nam wygodę i swobodę ruchów. Singiel wykorzystywany jest w tworzeniu sukienek, kardiganów, spodni i bluzek. Singiel bawełniany jest tkaniną praktyczną, a jednocześnie niezwykle delikatną w dotyku. Każdy z nas ma u siebie ubrania uszyte z bawełny bądź z dużą jej domieszką. Możemy więc z własnego doświadczenia ocenić czy singiel bawełniany to materiał przeznaczony dla nas. Zachęcamy do wejścia na stronę naszego sklepu i wybrania idealnego dla siebie produktu.

Singiel bawełniany to lekka, elastyczna i cienka dzianina idealnie nadająca się do szycia odzieży. Singiel bawełniany wyróżnia się, przede wszystkim, gramaturą. Jest cieniutki i lekki, dlatego też doskonale nada się do szycia lekkich projektów. Singiel bawełniany będzie doskonały do tworzenia całorocznej odzieży. Można wykorzystać go do produkcji spódnic, sukienek, t-shirtów oraz spodenek. Możemy wykorzystać go także jako podszewkę do ubrań.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego!