Pościel bawełna

pościel bawełnaOd tysięcy lat wykorzystujemy bawełnę jako materiał do produkcji odzieży i lekkich tkanin. Różnorodność wzorów i gramatur sprawia, że pościel bawełna jest najpopularniejszym wyborem wśród kupujących. Co powinniśmy wiedzieć o bawełnie? Przede wszystkim to, że bawełna jest włóknem roślinnym. Cechuje się wytrzymałością mechaniczną oraz wysoką absorpcją wilgoci. Zastosowanie bawełny sięga tysięcy lat wstecz, aż do starożytnego Egiptu, gdzie była stosowana już 12 tysięcy lat przed naszą erą. Szeroko stosowane w tamtych czasach tkaniny bawełniane dały początek pościel bawełna. Kolejne kilka tysięcy lat to rozprzestrzenianie się upraw bawełny po świecie, obejmując kolejno Amerykę Południową, Indie, Afrykę, Amerykę Północną i cieplejsze regiony Eurazji. Obecnie, w każdej hurtowni trafimy na różnorodność wzorów i deseni.

Jakie są cechy pościel bawełna?

pościel bawełnaObecnie, najczęściej kupowanym produktem jest pościel bawełna z gumką. Dlaczego? Ceniona jest przez wzgląd na niską cenę, naturalne pochodzenie, a także łatwość pielęgnacji. Pościel bawełna nie wymaga używania specjalistycznych detergentów, zapewnia nam komfort termiczny ora estetykę. Wybierając pościel z tego materiału, należy wziąć pod uwagę jego gramaturę – im jest większa, tym grubszy i cieplejszy będzie materiał. Prześcieradło z gumką doskonale sprawdzi się latem zaś materiał z grubszej bawełny będzie idealny w okresie zimowym. Częstym wyborem jest również pościel z bawełny satynowej z uwagi na gładkość, delikatność i elegancję. Pościel bawełna zapewni nam komfort snu zarówno podczas chłodnych zimowych nocy, jak i upalnych letnich.

Bawełna to materiał znany nam od tysięcy lat. Mimo upływających lat nie traci na popularności. Bawełna nadal wykorzystywana jest w przemyśle tekstylnym. To synonim jakości. Pościel bawełna posiada wiele cennych właściwości, z których chętnie korzystają zarówno producenci ubrań, jak i klienci. Pościel bawełna jest komfortowa i w miarę tania. Decydując się na zakup pościeli do własnej sypialni czy pokoju dziecka, niezwykle często swój wzrok kierujemy w stronę pościeli bawełnianej.To jednej z najpopularniejszych rodzajów tkanin. Nikogo to nie dziwi, gdyż bawełna posiada liczne, cenne właściwości. Pościel bawełna jest lekka i ciepła. Latem zapewnia nam odpowiednią ochłodę, a zimą ciepło.

Pościel bawełna jest jednym z ulubionych materiałów wielu osób przez wzgląd na swoją naturalność. Stworzona z niej pościel oddycha, przepuszcza powietrza, jednocześnie zapewniając nam ciepło. Możemy mieć pewność, że pościel bawełna nie sprawi, że w nocy się zapocimy. Wręcz przeciwnie! Pościel bawełna doskonale chłonie wilgoć i nie elektryzuje się.

Pościel bawełna nie strzępi się na brzegach tak mocno, jak pościel wykonana z innych materiałów. To praktyczna, wygodna i trwała opcja do naszej sypialni.  

Zachęcamy do zakupu naszych produktów!