Materiały oddychające

materiały oddychająceMateriały oddychające to ciekawy temat, gdyż każdy z nas chce czuć się komfortowo w swoich ubraniach. Z jakiego materiału szyjemy koszule? Czym różni się tkanina od dzianiny? Co jest bardziej przewiewne, a co mniej? Mimo, iż każdego dnia zakładamy na siebie wiele rodzajów materiałów to nie zawsze potrafimy je od siebie odróżnić i sklasyfikować. Bycie świadomym konsumentem zobowiązuje, dlatego też warto poznać kilka ważnych informacji na temat materiały oddychające. Świat mody opiera się bowiem na dwóch materiałach ubraniowych.

Co musimy wiedzieć o materiały oddychające?

materiały oddychającePierwszym rodzajem materiałów są tkaniny. Szyje się z nich takie elementy, jak koszule, jeansy czy sukienki. Drugi rodzaj do dzianiny do których należy grupa materiałów włókienniczych wykorzystywanych do produkcji swetrów, czapek oraz szalików. Ten drugi rodzaj można z powodzeniem zakwalifikować do materiały oddychające. Różnice pomiędzy tymi dwoma materiałami pochodzą przede wszystkim z różnic w sposobie ich pozyskiwania. Tkanina powstaje w procesie tkania, a dzianiny w procesie dziania. Materiały oddychające są bardzo istotne w momencie, gdy uprawiamy sport bądź spędzamy czas aktywnie. Pozwolą nam na pełną swobodę ruchów.

Jeśli zastanawiasz się z jakich materiałów wykonać swoje ubrania warto przyjrzeć się materiały oddychające. Potrzebujesz odzieży reklamowej dla swojej marki? A może projektujesz kolekcję ubrań? Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku dobrym wyborem będą materiały oddychające. Planując szycie ubrań pamiętajmy o tym, że rodzaj tkaniny jest nieodłącznym elementem projektu odzieżowego. Już na etapie wyboru fasonu powinniśmy zastanowić się nad tym jakiego materiału chcemy użyć. Typ tkaniny odgrywa, oczywiście, wizualną rolę. Należy,  zwrócić uwagę na to, jak się układa, jaką ma fakturę, czy cechuje ją połysk lub matowe wykończenie. Ważne są także parametry techniczne materiału. Materiały oddychające zapewniają nam przewiew. Zakładając taki typ ubrań mniej się pocimy i jest na zwyczajnie wygodniej.

Materiały oddychające powinny być podstawą naszej letniej garderoby. Dzięki wiedzy na temat materiały oddychające lato będzie o wiele przyjemniejsze, a upały nie będą nam straszne. Najbardziej polecanymi materiały oddychające na lato są bawełna, wiskoza i len. O zaletach bawełny nie musimy dużo pisać, pozwala ona skórze oddychać i jest cudownie wszechstronna.

Wiskoza gwarantuje nam wygodę i funkcjonalność. Wcale nie jest sztuczna choć często przypisuje się jej tą łatkę. Wiskoza powstaje z włókien roślinnych – celulozy. To jeden z materiały oddychające – przewiewny, lekki i chłonący wilgoć. Len jest bardzo modny i to już od wielu sezonów. Świetnie wpływa na nasz wygląd. Jest przewiewny, nie elektryzuje się i daje nam przyjemny chłód. Dodatkowo, jego utylizacja jest przyjazna dla środowiska.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!