Frota bawełniana

frota bawełnianaFrota bawełniana, którą oferujemy na naszej stronie internetowej to produkt stworzony z naturalnych włókien. Tkanina posiada okrywę pętelkową, która tworzy warstwę, dość charakterystyczną na powierzchni froty. Są to krótkie, odstające pętelki. Dzięki nim, frota bawełniana powiększa swoją powierzchnię i gwarantuje dobrą chłonność wilgoci, a także umożliwia używanie tego typu tkanin jako materiału na ręczniki bądź szlafroki. Frota bawełniana jest miła w dotyku i bardzo delikatna co sprawia, że świetnie sprawdzi się w przypadku produktów mających bezpośrednią styczność z naszą skórą. Na naszej stronie znają Państwo różne warianty kolorystyczne frota bawełniana.

Czym jest frota bawełniana?

frota bawełnianaFrota bawełniana najczęściej wykorzystywana jest jako materiał do tworzenia produktów, których przeznaczeniem jest pochłanianie wilgoci. Bawełna zapewnia dobrą chłonność, a także przepuszcza powietrze co gwarantuje nam wysoki komfort użytkowania. Bawełna frotte przez swoją miękkość bardzo często przeznaczana jest do szycia produktów dedykowanych dzieciom, takich jak, pościele czy koce. Frota bawełniana z powodzeniem sprawdzi się także jako materiał do szycia bluz bądź całych kompletów odzieży. Do zbierania bawełny, w obecnych czasach, wykorzystuje się specjalnie dedykowane maszyny, które pozbywają się włókna bądź odrywają w całości nasienne torebki. Bawełna w procesie przetwarzania musi przejść przez cztery etapy, czyli odziarnianie, zgrzeblenie, przędzenie i tkanie. Później, w zależności od przeznaczenia poddaje się ją kolejnym zabiegom.

Frota bawełniana jest praktycznym materiałem. Miękkim i przyjemnym w dotyku. Możemy wykorzystać ją do produkcji wielu elementów odzieży i nie tylko. Do czego możemy wykorzystać frota bawełniana?

  • ręczniki do kąpieli dla dorosłych i dzieci,
  • płaszcze kąpielowe,
  • prześcieradła z gumką i bez,
  • ubranka dla dzieci,
  • opaski wykorzystywane w trakcie treningów,
  • stroje plażowe.

Frota bawełniana ma wiele zastosowań. Jej funkcjonalność i estetyka sprawiają, że można wykorzystać ją do produkcji wielu ubrań i akcesoriów dla dzieci i dorosłych. Zachęcamy do wypróbowania jej właściwości.

Frota bawełniana bardzo często wykorzystywana jest do produkcji ręczników oraz szlafroków. Dlaczego? Ponieważ ten materiał jest nie tylko niezwykle chłonny, ale także delikatny. Frota bawełniana cechuje się wyjątkowymi właściwościami, które doskonale sprawdzą się w przypadku tekstyliów, których głównym zadaniem jest wchłanianie wilgoci. Frota bawełniana może być wykorzystywana zarówno w domu, jak i hotelu.

Frota bawełniana nada się także doskonale do sypialni. Wielu z nas przy planowaniu sypialni skupia się na materacu, łóżku czy pościeli i poduszkach. Bardzo często zdarza nam się pominąć to co jest pod spodem, czyli prześcieradło. Wybór odpowiedniego prześcieradła wykonanego z frota bawełniana zapewni nam wyjątkowy komfort snu, a także zapobiegnie zabrudzeniom materaca, który schnie wieki. Prześcieradło z frota bawełniana można szybko wymienić bądź wyprać, gdyż materiał jest bardzo wytrzymały.

Frota bawełniana to świetny materiał. Ciepły i przyjemny w dotyku. Dostarczy nam wielu przyjemnych doznań!

Zapraszamy na do naszego sklepu internetowego!