Dzianiny pod druk

dzianiny pod druk

Planując drukowanie na materiale powinniśmy odpowiednio przygotować się, w tym wybrać właściwy materiał do druku. Wybór techniki to kluczowa sprawa jeżeli efekt ma być estetyczny i trwały. Dzianiny pod druk mogą zostać zadrukowane na dwa sposoby. Za pomocą druku analogowego oraz cyfrowego. Istnieje wiele odmian dzianin posiadających różne właściwości. Podstawowe cechy to elastyczność i miękkość dzianiny pod druk. Materiał jest przyjemny w dotyku, daje nam uczucie komfortu i pozwala naszej skórze oddychać.

Dzianiny pod druk – co musimy wiedzieć?

dzianiny pod drukObecnie, przemysł włókienniczy jest bardzo elastyczny i dopasowany do potrzeb klienta. Zastosowanie materiałów, zarówno naturalnych, syntetycznych, jak i mieszanych pozwala nam na uzyskanie różnorodnych produktów. Możemy z nich stworzyć ubrania codziennego użytku. Dzianiny pod druk mogą być wykorzystywane do produkcji odzieży promującej koncerty, eventy oraz inne wydarzenia.  Celem odzieży reklamowej jest jej obecność na forum publicznym. Osoba podróżująca przez miasto, czy robiąca zakupy w centrum handlowym mija w ciągu kilku godzin setki osób. Tym samym jest, swego rodzaju, żywym billboardem, działający na korzyść biznesu, którego logo znajduje się na odzieży reklamowej. Dzianiny pod druk to materiały charakterystyczne, które mogą przynieść nam wiele korzyści.

Odpowiednio dobrane dzianiny pod druk dla pracowników sprawią, że twoi podwładni będą mieli komfort pracy. Zachowają estetykę. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji ubrań promocyjnych jest bawełna. Dzianiny pod druk bawełniane charakteryzują się dobrymi właściwościami higienicznymi – przepuszczają powietrze i pochłaniają wilgoć. Naturalny skład włókien nie podrażnia ani nie uczula, nie powoduje elektryzowania się i gwarantuje wyjątkową miękkość. Dzianiny pod druk mają doskonałe właściwości izolacyjne. Chroni nas przed przegrzaniem oraz wychłodzeniem organizmu. Materiał dobrze się barwi i jest wyjątkowo wytrzymała. Ewentualne mankamenty bawełny to podatność na gniecenie i blaknięcie, niską elastyczność, dłuższy czas schnięcia.

W dzisiejszych czasach możemy pozwolić sobie na wydrukowanie na dzianiny pod druk właściwie każdego wzoru. Obecnie tekstylia, obok papieru, są najczęściej wykorzystywanym w poligrafii materiałem. Wybór dzianiny pod druk powinien być podyktowany przeznaczeniem gotowego wyrobu poligraficznego. Trafny wybór dzianiny pod druk umożliwi nam uzyskanie doskonałego efektu funkcjonalnego i wizerunkowego.

Zapraszamy do sklepu!